БФ “МХП – Громаді”, ПРООН та Уряд Швеції реалізують спільний проєкт

Розвиток громад
БФ “МХП – Громаді”, ПРООН та Уряд Швеції реалізують спільний проєкт
29.01, 2021 259

БФ “МХП – Громаді”, ПРООН та Уряд Швеції реалізують спільний проєкт

Наприкінці 2020 року проєкт «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва», ініційований Благодійним фондом «МХП – Громаді» спільно з Агенціями Регіонального Розвитку Черкаської та Вінницької областей, виграв у конкурсі грантових ініціатив.

Запропонована ініціатива зорієнтована на соціально-економічні потреби регіону, а також існуючі інноваційні рішення, що сприятиме підтримці, розвитку або диверсифікації підприємницьких ініціатив для населення під час і після пандемії. Проєкт буде реалізовано протягом першого півріччя в Черкаській та Вінницькій областях.

Координатор проєкту «Розвиток села та протидія пандемії COVID-19 через сприяння росту малого та мікропідприємництва» Катерина Лісіченко зауважила, що реалізація грантового проєкту дасть можливість не лише збільшити кількість підприємців у селах Черкащини та Вінниччини, а й, можливо, дещо знизить кількість сільських мігрантів та підвищить рівень економічного зростання громади.

– Я переконана, що важливою складовою в комунікації підприємців-початківців у межах нашого проєкту стане обмін досвідом, самоорганізація і майбутні ділові відносини, які допоможуть у формуванні активу, важливого для впровадження європейських підходів до розвитку громади, зокрема і в період пандемії, – переконана Катерина Лісіченко. – У складний економічний період саме мікро та малі бізнеси можуть стати основою сталого розвитку сільських громад.

Загальна вартість проєкту – близько 1 500 000 грн. Відповідно до поданої заявки внесок “МХП – Громаді” становитиме майже 700 000 грн. Ще понад 620 000 грн надасть донорська організація. По 100 000 грн спрямують Агенції регіонального розвитку Черкаської та Вінницької областей, які також виступили партнерами проєкту.

У межах проєкту буде оголошено конкурс мікрогрантів «Село. Кроки до розвитку», в межах якого зможуть пройти навчання близько 100 підприємців-початківців із сільських населених пунктів Вінниччини та Черкащини, частина з яких отримають фінансування в розмірі до 50 тис. грн. Така ініціатива реалізується у межах спільного проєкту Уряду Швеції та Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні «Посилене партнерство для сталого розвитку».

Підписатися на новини